Regeneris – hit wsród celebrytów

Regeneris – hit wsród celebrytów

Do listy współczesnych zabiegów medycyny estetycznej, które pomagają zachować młody wygląd, można dopisać Regeneris, czyli tzw. wampirzy lifting. To hit ostatnich miesięcy, z którego korzysta wiele zagranicznych celebrytek.

Specjaliści go zachwalają, zabieg budzi jednak mieszane uczucia – głównie dlatego, że przeprowadza się go z użyciem ludzkiej krwi.

Jedną z największych fanek „wampirzego liftingu” jest amerykańska gwiazda reality show – Kim Kardashian. Celebrytka, która chętnie korzysta z różnych zabiegów upiększających – m.in.  lasera, musiała z niego zrezygnować, gdy zaszła w ciążę. Postawiła za to na Regeneris. – Nie ma w tym nic wampirzego. To twoja krew, która wraca do twojego ciała. Nie ma więc ryzyka powikłań i uczuleń – stwierdził dr Allen Rezai specjalizujący się w medycynie estetycznej. 

Osocze bogatopłytkowe nie zastąpi nam kwasu hialuronowego, nie wypełni widocznych zmarszczek, jednak jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu skóry i walki z jej niedoskonałościami – przekonuje światowej sławy specjalistka w dziedzinie medycyny estetycznej dr Sandrine Sebban.

„PRP (Platelet Rich Plasma), to zabieg, który wykorzystuje osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta. Terapia może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie innych zabiegów. Zabieg najlepiej wykonać jest od około 35 roku życia, wtedy też w osoczu obecnych jest najwięcej czynników wzrostu, które pobudzają regenerację skóry” – wyjaśnia dr Sebban.

Efektem zabiegu Regeneris  jest wygładzenie skóry, przywrócenie jej elastyczności i młodego wyglądu. Metoda polega na podaniu pozyskanego z krwi pacjenta osocza bogatopłytkowego w zmarszczki i stymulowaniu komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzaniu fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg poprawia wygląd nie tylko szyi, ale również takich miejsc, jak policzki, fałdy nosowo-wargowe, okolice oczu (redukcja kurzych łapek i cieni), usta, czoło, dekolt, dłonie.

„Ponieważ osocze pobudza skórę do regeneracji jest to również bardzo ciekawa metoda walki z bliznami potrądzikowymi” –wyjaśnia dr Sebban.

Zabieg jest przełomowym sposobem regeneracji komórek organizmu. Nasza krew i uzyskiwane z niej osocze zawiera, bowiem wszystko to, czego nasza skóra potrzebuje do odnowy, i którego składu nie można odtworzyć w żadnym laboratorium. Terapia Regeneris może być stosowana samodzielnie, lub jako uzupełnienie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.