Kwas hialuronowy pogromcą zmarszczek

Kwas hialuronowy pogromcą zmarszczek

Kwas hialuronowy (Hialuronic Acid – w skrocie HA) – jego nazwa pochodzi od szkliście przeźroczystego wyglądu (z greckiego hyalos = szkło). Występuje w wielu tkankach ciała. Ze względu na właściwości higroskopijne odpowiada za optymalne nawilżenie skory.

Łącząc ze sobą włókna kolagenowe i elastylowe kwas hialuronowy tworzy jej konstrukcję podporową. Przeplatające się łańcuchy kwasu hialuronowego wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi zatrzymując wodę, dzięki czemu działa on jak molekularna gąbka. Układ ten stanowi zwartą strukturę nadając skórze odpowiednią elastyczność i jędrność. Jedna cząsteczka HA jest w stanie zabsorbować 250 cząsteczek wody.

Ważne by preparaty użyte do zabiegów były najwyższej jakości. W czołówce najlepszych plasuje się StylAge to pierwszy na rynku kwas hialuronowy zawierający w swym składzie naturalne antyoksydanty: manitol i sorbitol. Dzięki temu efekty utrzymują się znacznie dłużej, a komfort Twojego zabiegu jest nieporównywalny. Zaletą antyoksydantów zawartych w produktach gamy StylAge jest to, że w znaczny sposób zmniejszają stan zapalny wywołany zabiegiem, dzięki czemu możesz niemal natychmiast wrócić do swoich codziennych aktywności.

Kwas hialuronowy ma zdolności utrzymywania nawilżenia skóry. Zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje wraz z wiekiem, co jest jedną z przyczyn zmian zawartości wody w skórze. Również promieniowanie UV powoduje zmiany w rozłożeniu i dystrybucji tego kwasu. Wraz ze zmniejszającą się ilością HA w skórze, włókna kolagenowe ulęgają zniszczeniom co prowadzi do charakterystycznych zmian starczych.Kwas hialuronowy jest substancją biozgodną – jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

Eksperci Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris, zainspirowani osiągnięciami medycyny estetycznej, stworzyli zaawansowany zabieg odmładzający. Hialuronic – wolumetryczny zabieg przeciwzmarszczkowy Nowoczesna formuła preparatów kosmetycznych zastosowanych w zabiegu zapewnia skuteczną walkę ze zmarszczkami, utratą elastyczności, przesuszeniem skory, które są rezultatem malejącej z wiekiem ilości kwasu hialuronowego w skórze. Kwas hialuronowy wnika do głębokich warstw skory, dzięki czemu zapewnia intensywne nawilżenie i regenerację. Skora odzyskuje naturalny, młody wygląd.

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem stanowiącym bardzo ważny element w strukturach tkanek. Występuje naturalnie w naszym organizmie, także w skórze, gdzie wraz z włóknami kolagenu i elastyny ma duży wpływ na elastyczność i gładkość skory. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek.Zabieg wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczny oraz daje natychmiastowy efekt.

ETAPY ZABIEGU:

I. Wolumetryczne wypełnianie – silnie skoncentrowany kwas hialuronowy– wprowadzany do głębokich warstw skory za pomocą ultradźwięków – wnika bezpośrednio w głąb zmarszczek, gdzie natychmiast wypełnia je, dzięki swoim silnym właściwościom higroskopijnym.W efekcie zostaje zmniejszona głębokość, objętość i liczba zmarszczek. Ponadto, kwas hialuronowy tworzy na skórze film hydrofilowy przywracając elastyczność oraz doskonale nawilżając skórę.

II. Masaż – w naturalny sposób stymuluje skórę do odnowy,zapewniając jednocześnie uczucie głębokiego relaksu.

III. Wygładzenie – nałożenie maski.IV. Elementy relaksacyjne i aromaterapia.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

• osoby z cerą przedwcześnie starzejącą się

• osoby z widocznymi zmarszczkami i/lub bruzdami

• osoby z wyraźnie obniżoną elastycznością skory

EFEKTY ZABIEGÓW:

• zmniejszenie ilości i głębokości zmarszczek

• zmniejszenie głębokości bruzd

• intensywne i długotrwałe nawilżenie

• wygładzenie skóry

• poprawa owalu twarzy