Jak powiększyć usta aby były piękne i naturalne?

Jak powiększyć usta aby były piękne i naturalne?

O zabiegu powiększania ust i odmładzania ich okolicy rozmawiamy z dr Piotrem Fleszar z Kliniki Urody  Mediderm w Gdyni.

Dużo kobiet boryka się z problemem wąskiej, cienkiej górnej wargi, przy jednocześnie ładnej i pełnej dolnej wardze. Jak możemy zniwelować te dysproporcje?

Najłatwiejszą  i najbezpieczniejszą metodą korekcji tej dysproporcji jest powiększenie górnej wargi przy użyciu kwasu hialuronowego. Pacjentki mają do wyboru szeroką gamę preparatów,  które w rękach doświadczonego specjalisty gwarantują pełne powodzenie.

 Czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bezpieczny, czy efekt będzie naturalny? Dużo kobiet obawia się zbyt przesadnych „nadmuchanych” ust. 

Zabieg powiększania ust wymaga nie tylko dużego doświadczenia od lekarza, ale również zmysłu estetycznego, umiejętności stworzenia kształtu atrakcyjnego, adekwatnego do oczekiwań Pacjenta i zarazem do kształtu jego twarzy. Zabiegi przeprowadzane przez lekarza są poprzedzone konsultacją. Niezbędne jest uzyskanie satysfakcjonującego kompromisu pomiędzy oczekiwaniami pacjenta, a możliwościami ich realizacji. Naszym celem zawsze jest stworzenie ust o jak najbardziej naturalnym wyglądzie. W przypadku, gdy jest to pierwszy zabieg Pacjentki – proponujemy zrobienie niewielkiego powiększenia i ewentualną późniejszą korektę.  Zabiegi powiększania ust są bezpieczne, pod warunkiem wykonywania ich przez doświadczonych lekarzy oraz przy zastosowaniu preparatów dobrej jakości.

Jak długo utrzymuje się efekt? Czy jeśli raz zdecydujemy się na taki zabieg, musimy go już później cały czas powtarzać?

Efekt powiększenia ust utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy. Zależy on od takich czynników jak ilość i jakość użytego preparatu, aktywności fizycznej pacjenta oraz aktywności własnych enzymów rozkładających kwas hialuronowy.  Nie ma konieczności regularnego powtarzania zabiegów, gdyż stan ust po „wchłonięciu”  kwasu hialuronowego nie pogarsza się w stosunku do stanu sprzed zabiegu, ale często pacjenci przyzwyczajają się do pięknych, pełnych ust i ciężko im się oprzeć przed ponownym ich powiększeniem.

Czy zabieg jest bolesny? Jak długo trwa rekonwalescencja – po jakim czasie możemy wrócić do pełnej aktywności?

 Zabieg wykonany bez znieczulenia jest dość bolesny, ale stosując tzw. znieczulenie stomatologiczne, możemy całkowicie wyeliminować ból. Poprawę komfortu zabiegu daje również zastosowanie mikrokaniul, dzięki którym wykonujemy tylko dwa niewielkie nakłucia w okolicy kącików ust. Często po zabiegu dochodzi do powstania obrzęku,  który może utrzymywać się od kilku godzin do nawet kilku dni. Preparaty z linii StylAge posiadają dodatek manitolu – naturalnego atyoksydantu działającego przeciwobrzękowe, który może skracać ten czas do nawet 2-3 godzin..

Co jeśli nie będę zadowolona z efektu? Czy zabieg jest odwracalny? 

Efekt działania kwasu hialuronowego jest odwracalny i to nie koniecznie po upływie kilku dobrych miesięcy od zabiegu. Stosując preparat Desinfiltral, jesteśmy w stanie „rozpuścić” wypełnienie w ciągu 2-3 godzin. Jednak aby uniknąć takiego postępowania, starajmy się korzystać z usług doświadczonych lekarzy stosujących materiały dobrej jakości.
 

Dla pacjentów w jakim wieku dedykowany jest ten zabieg?

Nie ma określonej grupy wiekowej.  Zabieg kierowany jest do wszystkich Pań, które z różnych powodów kierują się do gabinetu medycyny estetycznej celem poprawy wyglądu ust. U młodych kobiet, z wyraźnie zaznaczonym konturem wystarcza zwykle uzupełnienie objętości tzn. uwypuklenie czerwieni wargowej.

U starszych osób, przy zaczynających się uwidaczniać zmarszczkach palacza, konieczne jest podkreślenie konturu. Modelując usta zwracamy też uwagę na opadające kąciki – staramy się je podnieść tak, aby przywrócić twarzy radośniejszy wyraz. Również pod kącikami mogą zaczynać się tzw. zmarszczki marionetki, które również można delikatnie wypełnić. Niekiedy, z wiekiem, dochodzi do spłycenia tzw. łuku kupidyna tzn. zagłębienia nad górną wargą. Wymodelowanie tego miejsca dodaje ustom blasku i subtelnie podkreśla kształt. Warto pamiętać, że usta są oglądane nie tylko z przodu ale i z profilu – wykonanie zdjęć w tych dwóch projekcjach przed zabiegiem pozwala na dobranie właściwego sposobu wypełnienia.

dr Piotr Fleszar
(lekarz medycyny estetycznej)
Mediderm Klinika Urody
ul. Abrahama 36-44,
81-395 Gdynia
tel. 58 765 17 73