Jak zapewnić skórze optymalne nawilżenie?

Jak zapewnić skórze optymalne nawilżenie?

 O tym jak zapewnić skórze optymalne nawilżenie i jak wesprzeć stymulację procesów naprawczych, zamawiamy z dr Łukaszem Ordynowskim z Instytutu Medycyny Estetycznej MEDestetis w Krakowie.

 

Klimatyzacja, pogoda, suche ogrzewane powietrze, czy palenie papierosów – mogą powodować, ze cera staje się przesuszona, wrażliwa i zwiotczała. Pojawiają się na niej zbyt szybko zmarszczki, a makijaż nie wygląda estetycznie. Jak możemy temu zapobiec?

 To prawda, iż życie w zanieczyszczonym środowisku jak i prowadzenie niezdrowego trybu życia przyspiesza proces starzenia się skóry, ale nie zapominajmy że nawet żyjąc zdrowo skóra ulega naturalnemu procesowi starzenia.

Zmarszczki i zwiotczenie spowodowane są zarówno zmniejszeniem zdolności skóry do wiązania wody jak i degradacją włókien kolagenowych i elastylowych.  Dodatkowo w tym procesie spada aktywność gruczołów potowych i łojowych, co negatywnie wpływa na płaszcz ochronny skóry zwiększając tym samym przeznaskórkową utratę wody co tylko pogłębia jej odwodnienie i sprzyja pojawieniu się zmarszczek i bruzd.
Wszystkie te zmiany są nieuchronne, jednakże znając budowę skóry oraz stymulatory wpływające na jej odnowę możemy ów proces opóźnić. Jednym z dostępnych nam zabiegów jest Mezoterapia Igłowa czyli wprowadzanie specjalnie przygotowanego koktajlu „do skóry”, który zawiera kwas hialuronowy, witaminy oraz mikroelementy odpowiedzialne za jej kondycję.

 

Jak wygląda zabieg mezoterapii przy użyciu kwasu hialuronowego StylAge Hydro?

Jest to zabieg stosunkowo szybki i skuteczny polegający na wstrzykiwaniu w wybrane partie – np. twarz, dłonie – niewielkich ilości preparatu po to, aby zapewnić optymalne nawilżenie skóry i pomóc w stymulacji jej procesów naprawczych.

Zabieg przeprowadzany jest po uprzednim znieczuleniu twarzy środkiem anestetycznym (lidokaina, tetrakaina) dzięki czemu dyskomfort pacjenta zredukowany jest do minimum.


Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu? Czy cera uzależnia się od tego typu nawilżania i trzeba dokonywać później kolejnych mezoterapii?

 Już wykonanie jednego zabiegu daje pacjentowi wymierne korzyści w postaci wzrostu nawilżenia i napięcia skóry gdyż 1 cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać do 250 cząsteczek wody! Należy tez pamiętać, iż cykl odnowy skóry zależnie od wieku trwa od 28 do 60 dni, wiec podany preparat poza efektem natychmiastowego niemalże nawilżenia przez stymulację odnowy  skóry działa także długofalowo.
Każdy preparat ma opracowany schemat stosowania i rekomendowaną liczbę zabiegów aby osiągnąć optymalny efekt, jednak sądzę iż każdy pacjent obserwując efekty mezoterapii na własnej skórze jest w stanie opracować swój model postępowania i częstość wykonania zabiegów.

Czy zabieg jest bolesny? Jak długo trwa rekonwalescencja – po jakim czasie możemy wrócić do pełnej aktywności?

Zabieg jak już nadmieniłem odbywa się po uprzednim znieczuleniu twarzy specjalnym kremem. Trzeba mieć na uwadze, iż zabieg przeprowadzamy za pomocą cienkiej igły z przerwaniem ciągłości skóry, więc może on być w pewnym stopniu dyskomfortowy dla pacjenta. Zwykle przeprowadza się zabieg końcem tygodnia, aby przez sobotę i niedzielę skóra mogła odpocząć, a niewielki obrzęk towarzyszący ukłuciom zniknąć.
W każdym zabiegu z użyciem igły musimy liczyć się z możliwością zaczerwienienia, podrażnienia lub powstania małych siniaczków ze względu na bardzo gęsta sieć unaczynienia na twarzy.

Instytut Medycyny Estetycznej MEDestetis 
ul. Odrowąża 18/1
30-009 Kraków 
Tel. kom.:  502 728 225 
Tel.  12 430 54 09 
E-mail: medestetis@medestetis.pl
www.medestetis.pl